Монтаж навісу, автонавісу, металоконструкції під навіс з нуля

Навіс для авто з полікарбонату поєднує в собі практичність та естетичну красу. Полікарбонат, витримуючи механічні навантаження від 250кг на квадратний метр, забезпечить безпеку та чистоту Вашого автомобіля, захищаючи від усіх видів опадів, включаючи град.

Матеріал може бути повністю прозорим, бронзовим та молочним. У всіх випадках на полікарбонат нанесений захисний шар ультрафіолету (UF) товщиною від 40 мікрон. Завдяки UF шару пластик і не жовтіє та не вигоряє на сонці.

За рахунок еластичності полікарбонату, автонавіс може мати будь-яку форму, будь то арочна, односхила або двосхила конструкція, залежно від бажань замовника.

Розглянемо види полікарбонату:

Сотовий полікарбонат

За рахунок багатошарового покриття з внутрішнім армуванням, стільниковий полікарбонат здатний повноцінно замінити собою дах. Порожнина дозволяє матеріалу утримувати тепло і звук, а ребра жорсткості надають міцності. Товщина варіюється від 4 мм до 25 мм (залежно від кроку ребер жорсткості).

Характеристики:

UF слой от 40 мікрон.

Механічне навантаження на м2 від 250кг.

Світлопроникність 82-90% (в залежності від товщини).

Температурний діапазон  від -40 °С до + 120 °С.

Гарантія на матеріал від 12 років.

Монолітний полікарбонат

Цілісний лист з рекордною для пластику ударною в'язкістю та гнучкістю. У 250 разів міцніше за скло. Забезпечує захист від вандалізму, зберігаючи при цьому естетичну красу. Товщина варіюється від 2 мм до 10 мм.

Характеристики:

UF слой від 45 мікрон.

Механічне навантаження на м2 від 300кг.

Світлопроникність 87-92% (в залежності від товщини).

Температурний діапазон  від -40 °С до + 120 °С

Гарантія на матеріал від 15 років.

Комплектуючі до полікарбонату відіграють значну роль при монтажі. Торцеві планки, термошайби і термострічки продовжують термін служби матеріалу на кілька років мінімум. Запобігають вицвітання та забруднення.

Види комплектуючих:

Торцеві планки (пластик, алюміній). Закриває торці полікарбонату, захищаючи його від попадання вологи, комах та бруду.

Сполучні планки (пластиковий Н-подібний профіль, пластикова кришка-база, алюмінієва кришка база). Поєднує між собою листи полікарбонату.

Нероз'ємний з'єднувальний профіль НР 

Термошайба (шайба з полікарбонату з гумовими вставками). Не дозволяє волозі та бруду потрапляти в отвори від шурупів.

Стрічка (перфорована, суцільна). Кріпиться між листом та торцевою планкою. Дозволяє виходити конденсату з листа полікарбонату та перешкоджає попаданню вологи всередину.

 

Особливості монтажа

Кожен лист має поліетиленове покриття та маркування, що містить інформацію про те, які сторони встановлюються зовні. При його встановленні важливо правильно виконати процес монтажу. Якщо листи розрізаються, краї повинні бути закриті за допомогою клейкої стрічки, щоб захистити матеріал від пилу і вологи. Під час встановлення поліетиленове покриття піднімається до 50 мм від краю, щоб спростити його подальше видалення. Для безпеки та простоти поліетилен видаляється після встановлення полікарбонату.

Всі листи відзначені поліетиленовою плівкою різних кольорів. Поліетиленове покриття з розміткою призначене для встановлення зовні (з боку УФ-шару), а прозора сторона - всередині.

При проектуванні несучої конструкції необхідно враховувати, що плити повинні монтуватися таким чином, щоб ребра жорсткості полікарбонату розташовувалися зверху вниз для виходу конденсату. При цьому для панелей, що встановлюються в плоскому горизонтальному положенні, кут нахилу не менше 5 ° - обов'язковий.

Співвідношення довжин сторін комірки несучої конструкції, що рекомендується при виготовленні плоских, скатних і вертикальних конструкцій.

 

Товщина плит (мм)

Розмір комірки несучої конструкції (см)

4 мм

50х50 см

6 мм

75х75 см

8 мм

95х95 см

10 мм

105х105 см

16 мм

100х200 см

Для кожного шурупа необхідно заздалегідь просвердлити отвір. Діаметр отвору повинен бути на 2 мм більше, ніж діаметр шурупа, щоб забезпечити можливість термічного розширення та стиснення матеріалу. Цей коефіцієнт для прозорих панелей дорівнює 2,5 мм/м, для кольорових - 4,5 мм/м.

При закріпленні шурупів необхідно уникати надмірного закручування, яке може призвести до деформації поверхні листа. Важливо закручувати болти перпендикулярно поверхні, щоб уникнути пошкоджень.