Можливість купити теплицю стала доступною для кожного завдяки появі стільникового полікарбонату. Матеріал в 200 разів міцніший і в 4 рази легший за скло, що дозволяє не зміцнювати фундамент і легко транспортувати розбірну конструкцію. За рахунок повітря в сотах полікарбонату, пластик тримає тепло, відповідно теплицею можна користуватися цілий рік без додаткового опалення. Полікарбонат легко чиститься, миється, не боїться вітру, снігу та граду. Оцинкована труба (квадратична, кругла, залежно від типу теплиці) без проблем витримує вагу дорослої людини, що вже говорити про сніг.

Розумна ціна – чи не мало значущий фактор. Металеві теплиці зі скла коштують величезних грошей і не кожен може собі це дозволити, навіть за всієї любові до садівництва.

Простота монтажу - монтаж та встановлення такої конструкції можна здійснити самостійно, навіть якщо немає особливих знань та навичок.

Долговічність - конструкція вкрай надійна. Стіни та дах із стільникового полікарбонату гідно витримає випробування рясним та сильним снігопадом (гарантія на полікарбонат від 10 років). Навіть взимку рослини не замерзнуть і отримуватимуть достатню кількість світла, що сприятиме їхньому зростанню та розвитку.

Металевий каркас оброблений складом від іржі та корозії. Багато хто для економії накриває теплиці плівкою або нетканим матеріалом. Монтаж стає простіше, проте термін служби такої конструкції не більше 2-3 років.

Основні види теплиць:

Арочна теплиця

Арочна теплиця збирається легше, ніж односхилий і двосхилий теплиця. Конструкція дозволяє економніше витрачати полікарбонат – лист накладається суцільним полотном, менше швів. Полікарбонат стає більш пружним та міцним (приблизно на 30%) за рахунок вигину в арці.

Односкатна теплиця

Це варіант прибудовної теплиці, коли одну зі стін замінює стіна будинку, котеджу або будь-якої іншої будівлі. Ширина односхилий теплиці може бути від 2,5 до 3 м, а довжина абсолютно будь-яка.

Двоскатна теплиця

Традиційна форма теплиць, що окремо стоять. У класичного варіанта всі стіни знаходяться під прямим кутом землі. Кут нахилу даху (у народі називають будиночком) в оптимальному діапазоні близько 30-40 градусів і залежить від умов освітленості та особливостей клімату в регіоні – чим сніжніші зими, тим більше кут нахилу.

Мітлайдер

Дуже вдала схема провітрювання завдяки особливостям конструкції відбувається циркуляція повітряних мас і тепле повітря викидається назовні. Для автоматизації процесу провітрювання встановлюються термоприводи, які при нагріванні виштовхують поршень, відкриваючи кватирку, після того, як температура нормалізується, поршень повертається у вихідне положення.