Потенціал полікарбонату у будівельній сфері надзвичайно великий.
Для зовнішніх робіт полікарбонат використовується:
- У сільськогосподарському напрямку - для будівництва теплиць та парників. Матеріал значно легший і міцніший за скло, що дозволяє заощадити на несучій конструкції та заміні деталей. Також за рахунок повітряного прошарку полікарбонат чудово тримає тепло.
- У будівельному напрямку – автонавіси, паркінги, тераси, зенітні ліхтарі, альтанки, балкони, мансарди. Цей перелік дуже великий. Матеріал міцний (у 250 разів міцніший за скло) і гнучкий, що дозволяє розширити рамки застосування матеріалу. Арочні, скатні, двосхилі конструкції - полікарбонат не трісне і не зламається.
- У комерційній сфері – скління вітрин, рекламних щитків, перекриття та огородження спортивних споруд, скління офісів та торгово-розважальних комплексів. Поєднуючи в собі вандалостійкість та естетичну красу, монолітний полікарбонат не має аналогів на ринку.
Вперше полікарбонат як хімічна речовина було відкрито німецьким хіміком Альфредом Ейнхорном наприкінці XIX століття, проте детальніше речовину почали вивчати у 1953 році. Виведене з'єднання полікарбонату отримало патент під маркою «Макролон» (гранула, яка використовується для виготовлення матеріалу на наших заводах).
Через кілька років, коли постало питання про заміну важкого та тендітного скла при виготовленні теплиць, було прийнято рішення вдосконалити полікарбонат. Перевага у міцності, значно менша вага та висока стійкість до температур вивела полікарбонат на ринок будівельних матеріалів, де він добре себе зарекомендував.
Види та характеристики полікарбонату
Існує два основні види полікарбонатних листів – монолітний та стільниковий.
Монолітний полікарбонат - суцільний полімерний прозорий лист без порожнеч з повітрям всередині. На вигляд схожий на скло, але має меншу вагу і в 250 разів міцніше. Товщина варіюється від 2 до 10 мм. Зараз наш завод виробляє прозорий, бронзовий та молочний відтінки.
Стандартні розміри листа 2050х3050 та 2050х6100 мм. Є можливість робити неформати.
UF слой від 45 микрон.
Механічне навантаження на м2 від 300кг.
Світлопроникність 87-92% (в залежності від товщини).
Температурний діапазон від -40 °С до + 120 °С
Гарантія на матеріал від 15 років.
Сотовий полікарбонат – має пористу структуру (комірки, формою схожі на соти бджіл). Декілька площин, з'єднаних поздовжніми перемичками (ребрами жорсткості). Дана структура дозволяє полікарбонату бути гнучким, але водночас міцним і зберігати тепло. Товщина варіюється від 4 до 25 мм. Зараз наш завод виробляє прозорий, бронзовий та молочний відтінки.
Стандартні розміри листа 2100х6000 та 2100х12000 мм. Є можливість робити неформати.
UF слой від 40 микрон.
Механічне навантаження на м2 от 250кг.
Світлопроникність 82-90% (в залежності від товщини).
Температурний діапазон від -40 °С до + 120 °С.
Гарантія на матеріал від 12 років.
Сотовий полікарбонат буває різної структури. Залежно від виду ребер жорсткості і товщини змінюється міцність, питома вага, пропускання світла і теплозбереження.
Вага. На вартість полікарбонату на пряму впливає кількість витраченої гранули на м2. Так наприклад, товщина 10мм може важити 1.7кг (повна вага), 1.24кг (середня вага) або 0.99 (легка вага) кг на м2. Залежно від Ваших потреб, будь то автонавіс або теплиця, можна вибрати відповідну вагівку матеріалу.
Гнучкість. Продукт має еластичність, яка дозволяє робити конструкції з напівкруглою формою. Матеріал не потрібно нагрівати до високих температур, він добре піддається згинання в холодному стані.
Звукоізоляція. Від товщини полікарбонатного листа, яка може становити 4-40 мм, залежить кількість поглиненого шуму (від 15 до 25 дБ).
Теплоізоляція. Сотовий полікарбонат є відмінним теплоізоляційним матеріалом завдяки прошарку повітря у його структурі. Коефіцієнт теплопровідності полікарбонату (0,20 Вт/м2°С) перевищує 25% скло такої ж товщини і 30% - поліетилен. Коефіцієнт лінійного розширення – 0,07 мм/м°С.
Удароміцність. Має показник 900 - 1100 кДж/м2 (без надрізу), що дозволяє використовувати продукт на виробництві та будівництві. При сильному ударі не робить уламків.
Пожежна безпека. Полікарбонат має групу середньої займистості В3 - матеріал може горіти тільки на відкритому вогні, при цьому є самозагасним. При горінні не виділяє шкідливих речовин.